​Yeni Meydanlar Torbalı'nın Çehresini Değiştirdi

Her mahalleye bir meydan projesi kapsamında inşaatları tamamlanan 4 meydan projesiyle Torbalı 16 bin 100 m2'lik sosyal yaşam alanına kavuştu.


Yayımlanma : 04.04.2017
Yeni Meydanlar Torbalı'nın Çehresini Değiştirdi

Torbalı Belediyesi ilçenin altı mahallesi için hazırladığı kent meydanı projelerinden dördünü hayata geçirdi. Son üç yılda tamamlanan meydan projeleriyle Torbalı 16 bin 100 metrekarelik yeni sosyal yaşam merkezlerine kavuştu, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Sırada 20 bin metrekarelik rekreasyon alanı var” dedi.
Torbalı Belediyesi’nin ilk kent meydanını geçtiğimiz yıl içinde Atatürk Mahallesi’nde hizmete açtı. İlçenin merkez mahallesinde açılan bu kent meydanını Yazıbaşı Mahallesi’ndeki kent meydanının açılışı izledi. Yazıbaşı’da yapımı tamamlanan kent meydanına Yazıbaşı’nın merhum Belediye Başkanlarından olan Vedat Filiz’in ismi verildi. Torbalı Belediyesi üçüncü kent meydanını ise Karakuyu Mahallesi’nde tamamlayarak hizmete açtı.

“Torbalı meydanlarıyla anılacak”
İlçenin çok hızlı biçimde geliştiğini ve büyüdüğünü dile getiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Buna bağlı olarak sosyal, kültürel hayatı canlı tutacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak projelere ağırlık veriyoruz. Meydanlar, köy konakları, yürüyüş yolları, çocuk parkları, spor sahaları, evde bakım hizmetleri, düğün salonları, sosyal market projeleri, Sosyal Eğitim Merkezleri (TOSEM)’ler, Gençlik Merkezi, Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi, Yeni Devlet Hastanesi gibi toplamda 135 büyük çaplı projeyi birer-birer hayata geçiriyoruz. Meydanlarımızda bu projeler serisinin bir parçası. 4’ü tamamlandı. İnşaatına başlanan var, ihale aşamasında olanlarda var. Meydanlar serisi devam ederken 20 bin metrekarelik alanda Torbalı’nın tam merkezinde rekreasyon alanı içinde çalışmalar devam ediyor. Bu İzmir’in en büyük sosyal yaşam kampüsü olacak. Çevre il ve ilçelerden ziyaretçi ağırlayacağız zenginlikte, çeşitlilikte muhteşem bir alanı bölgeye kazandıracağız.”

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.