​Medical Park Arena'da anlamlı etkinlik!

Down Sendromlu çocuklar Trabzonspor forması giyerek, Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki yeni stadyumda futbol oynadılar


Yayımlanma : 21.03.2017
Medical Park Arena'da anlamlı etkinlik!

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Down Sendromlu çocuklar Trabzonspor forması giyerek Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki yeni stadyumda sahaya çıktılar, futbol oynadılar.

Ortahisar Belediyesi ile Trabzonspor'un ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında Erdoğdu Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim gören Down Sendromlu çocuklar, ilk kez stadı gezerek Bordo Mavili forma ile yeşil çimlere ayakbastılar. Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu da Down Sendromlu çocuklarla saha çıkarken, çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Çocukların sahadaki mutluluğu karşısında oldukça duygulandığını belirten Çubukçu, "Onları burada görünce inanılmaz duygulandık. Top oynarken ne kadar mutlu olduklarını görmek kendileri kadar bizi de mutlu etti. Çocukların gerçekten ilgi alakaya çok ihtiyaçları var. Bunlar bizim toplumumuzun çok güzide insanları. İnşallah bu etkinlikler yılda bir kez değil sürekli olur" dedi.

Erdoğdu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Ümran Çolak da "Bugün özel bir gün. 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü. Ahmet Başkanın duyarlılığını her zaman hissediyoruz. Çocuklarımız bugün çok mutlu. Bugün yaptığımız en güzel etkinlik diyebilirim. Çocuklarımız çok heyecanlandılar, çok mutlu oldular. Onlar için bir şeyler yapıldığının farkına vardılar. Çok güzel etkinlik oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.