​ Dünyanın En Büyük Cruise Gemisinde Polin Waterparks İmzası

Royal Caribbean’ın en yeni gemisi Harmony of the Seas, su kaydıraklarıyla buluştu!


Yayımlanma : 12.01.2017
 Dünyanın En Büyük Cruise Gemisinde Polin Waterparks İmzası

6.780 kişilik yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük tur gemisi olma özelliğine sahip olan Royal Caribbean Lines’ın Harmony of the Seas gemisindeki su kaydıraklarında bir Türk firması’nın imzası var. Şu ana kadar bu heyecanı deneyimleyenler, bu kaydırakları “deniz üzerinde gelmiş geçmiş en iyi su kaydırakları” olarak nitelendiriyorlar.

Harmony Of The Seas, 15 Mayıs 2016’da ilk seferi için Saint-Nazaire, Fransa’dan yola çıktı. Harmony Of The Seas, birçok özelliği ile diğer gemilerden ayrılsa da misafirleri tarafından en çok ilgi gören özelliklerinden biri Cyclone, Typhoon ve Supercell isimli su kaydıraklarından oluşan “Ultimate Abyss” üçlüsü. Polin Waterparks, bu projede Aquatube ve Space Hole kaydıraklarından kombinasyon yeni bir kaydırak serisi tasarladı. Ayrıca projeye özel ışık efektleri, desen efektleri ve şeffaf parçalar kullanıldı.

Polin Waterparks, Harmony of the Seas’de bulunan tüm kaydıraklarının üretiminde en ileri teknoloji olan kapalı kalıp üretim sistemi, Resin Transfer Molding (RTM) yöntemini kullandı. RTM üretim yöntemi ile Harmony of the Seas su parkındaki tüm kaydırakların içi ve dışı pürüzsüz ve mükemmel parlaklıkta olmasını sağlamıştır. Harmony of the Seas yolcu gemisinde Polin Waterparks, kaydıraklarında patentli teknolojilerinden Natural Light Effects’i de müşterilerine sunuyor. Bu sistemde doğal gün ışığı kaydırağın içini renklendirir. Bu sayede hem kaydırak içinde güçlü bir efekt oluşmakta hem de bu efekt gün ışığının durumuna göre değişik şekiller alabilmektedir.

 

Kaydıraklar, misafirlerin tüm dikkatini çekmeye yeterli olsa da Harmony, dünyanın en büyük gemisi olmanın yanında Royal Caribbean’ın çocuklar için mini su parkına sahip ilk gemisi olma özelliğini de taşıyor.

Polin Waterparks, son 5 yılda birçok okyanus hattı ile bu kapsamda projeler yürüttü. Carnival Crusies ve MSC gibi şirketlere başarılı su parkları tasarladı.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.