​ATRAX 2016 Fuarı'na Sayılı Günler Kaldı

Tek İhtisas Fuarı ATRAX 2016, 1 Aralık Perşembe Günü İstanbul Fuar Merkezi'nde Kapılarını Açıyor


Yayımlanma : 22.11.2016
ATRAX 2016 Fuarı'na Sayılı Günler Kaldı

Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş tarafından bu yıl 5.si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Eğlence- Etkinlik, Park- Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX, 1-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

Her yıl giderek büyüyen bir iş hacmine sahip olan ve Eğlence, Aktivite, Park, Rekreasyon sektöründe fuar boşluğunu dolduran ATRAX, başarı ile sonuçlanan ilk dört yılın ardından beşinci yılında da uluslararası bir organizasyonla, eğlence- rekreasyon endüstrisinde son yenilikleri, teknolojileri, ürün ve projeleri, sektör profesyonelleri ve yatırımcıları ile buluşturmaya devam ediyor.

Eğlence Fuarı ATRAX’ta Sporcu Şehirler Ön Plana Çıkacak

Son yıllarda il ve ilçe belediyelerimizin "Herkes için Spor", "Yaşam Boyu Spor" ilkelerine bağlı kalarak 7 den 77 ye herkesin spor ihtiyacını gidermek amacıyla rekreatif alanlar oluşturmaya ve bu alanlarda spor etkinlikleri yaparak kendilerini “Sporcu Şehirlere” dönüştürmeye başladığı görülüyor.  İşte sporun eğlence ve rekreasyon alanlarında daha fazla yer alması, yaygınlaşması ile başlı başına bir sanayi haline gelen sektörün, toplumsal ve ekonomik hayata katkısına dikkat çekmeyi hedefleyerek ATRAX’ın, bu yıl ki temasını “Sporcu şehirler daha eğlenceli” olarak belirlendi ve bu yıl 4. sü düzenlenecek olan  Shining Star Awards- Eğlence&Rekreasyon Ödülleri yarışması ile ATRAX konferans içeriğinde bu tema ön plana taşındı.

Rekreasyon Projeleriyle Ön Plana Çıkmak İsteyen Belediyeler İçin Kaçırılmayacak Fuar

Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durma, daima aktif yaşam tarzını benimseme, aile ve toplum ile uyum içinde olma gibi değerlerin ön plana çıkarılması amaçlanarak oluşturulan rekreasyon alanlarına Türkiye’deki belediyeler son yıllarda yoğun ilgi göstermeye başladı. Bu kapsamda belediyeler şehir sakinlerinin yaşam konforunu arttırmak ve çalışmalarını göstermek için tema park konseptli eğlence ve dinlence alanlarına ciddi yatırımlar yapıyor.

Bu noktadan hareketle il ve ilçe belediyeleri  hem  sporcu şehir kimliğini ön plana çıkarmak hem de rekreasyon alanlarını/projelerini ve düzenlediği spor etkinliklerini kamuoyuna ve basına tanıtmak böylece marka değerini arttırarak sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan daha fazla değer yaratmak amacıyla ATRAX’ta yer almaya başladılar.

İşte ATRAX bu yılki teması ile sporun yeni nesil eğlence alanlarına katılımıyla daha çok fiziksel aktivite içeren, pasif yerine aktif katılımlı etkinlikleri, eğlence ve rekreasyon alanlarını vurguluyor ve özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parkları, tırmanma duvarları, bisikletler, macera parkları, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipman, bu yıl fuarda ön plana çıkarıyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.