​Fetih, Parklarda Yeniden Yaşanıyor

Cemer Kent Ekipmanları Tarafından Tasarlanan Fetih1453 Teması, Türkiye'de İlk Kez Manisa Belediyesi Kentpark'ta Yaşatılıyor


Yayımlanma : 29.02.2016
Fetih, Parklarda Yeniden Yaşanıyor

Cemer Kent Ekipmanları, elektronik oyuncakları parklara kurarak, bilgisayar ve ekran başına hapsolmuş, obezite tehdidi altındaki çocukları parklara tekrar çekmenin ve harekete yöneltmenin yolunu temalı oyunlarda buldu.

Cemer Kent Ekipmanları tarafından tasarlanan Fetih1453 teması, Türkiye'de ilk kez Manisa Belediyesi Kentpark'ta yaşatılıyor. Bir kale ile onu fethetmeye çalışan 3 gemi ve arada minik adacıkları temsil eden tırmanma modüllerinden oluşan oyun laser silahlarla oynanıyor. Bilgisayar vasıtasıyla oyuncular gruplara ayrılıyor ve bir grup kaleyi savunurken diğer grup gemilerden kaleye hücum ediyor.

Çocukların bilgisayar başında oynadığı oyunların bir benzerini parklara taşıyarak, çocukları parka çekmeyi hedefleyen Cemer Kent Ekipmanları, Fetih 1453 oyun temasıyla bunu başarmış görünüyor.

Çocuklar ve yetişkinlerin bir arada oynayabildiği ve eğlenceli saatler geçirebildiği bu tarz oyunları parklarda daha sıklıkla görülmesi bekleniyor.

Yorumlar


Sadece üyeler yorum yapabilir.
[Giriş Yap] & [Üye Ol]

Henüz yorum yapılmamış.